SIP-панелі дають відмінну теплоізоляцію та неймовірну швидкість будівництва. Цілком житловий будинок можна отримати за два місяці! Простоє він при цьому довго, 50–70 років. Не дивно, що каркасні будинки такі популярні.
Правила
Головне – правильно підібрати проект. Будівництво із СІП-панелей нагадує конструктор у натуральну величину і не становить особливої складності, але саме проект визначає, наскільки теплим та надійним вийде будинок. Найкращий варіант — саме канадські проекти: кліматичні умови відповідають вітчизняним. А ось європейські будинки виявляться надто холодними.
Крім самих панелей (для даху, стін та підлоги використовуються різні) знадобиться досить багато дерев’яного бруса. Це майбутній каркас. Дерево необхідно просочити засобами від грибків, вогню та вологи. Бруси мають бути сухими, бажано камерної сушіння. Також бруси потрібні для стиків.
Усі стики та щілини доведеться заповнити монтажною піною з високим коефіцієнтом розширення. Між панелями повинен бути технологічний зазор 3-5 міліметрів, він теж потім запінюється.
У будинку важливо передбачити якісну вентиляцію, бажано проточно-витяжну. Будинок із SIP-панелей практично герметичний; це добре, коли необхідно утримувати тепло, але дуже погано для мікроклімату. У будинку без гарної вентиляції буде волого та душно.
СІП-панелі не можна залишати без обробки. І зовнішня, і внутрішнє облицювання обов’язкова.
Фундамент може бути будь-яким, але в масивному немає сенсу: панелі дуже легкі та значного тиску на основу не надають. Можна заощадити. Оптимальний вибір – гвинтові палі. Зрозуміло, їм потрібно добре гидроизолированный ростверк.
Етапи
- Фундамент. Якщо вибраний гвинтовий, важливо, щоб кінці паль були на одній висоті.
- Дерев’яний ростверк. Від фундаменту його потрібно гідроізолювати.
- Чорнова підлога із СІП-панелей. Нижня сторона повністю покривається бітумною гідроізоляцією. Панелі стикується за допомогою стикувального бруса та монтажної піни, що з’єднуються саморізами. Торці необхідно закрити брусами. Підлога кріпиться до ростверку.
- Нижня обв’язка стін із бруса. Робиться відразу для несучих стін та перегородок.
- Несучі стіни. Монтаж починається від кута. Наявність укосів на кутах обов’язково, вони повинні бути присутніми через кожні 3-4 панелі для міцності і дотримання вертикальності.
- Перегородки.
- Верхня обв’язка стін.
- Плита горищного перекриття. Монтаж не відрізняється від клітки підлоги, хіба що гідроізолювати не треба.
- Горищні стіни або кроквяна система. Остання кріпиться на мауерлат.
- Дах із СІП-панелей з паро- та гідроізоляцією. Покрівля кріпиться на решетування. Наявність контробрешітки для вентиляції є обов’язковою.
- Монтаж вікон та дверей.
- Прокладання комунікацій.
- Зовнішнє та внутрішнє оздоблення.