На складі багато різної роботи. Здебільшого вона пов’язані з великими площами і високими стелажами, з переміщенням важких вантажів, чи з необхідністю оперативно справлятися з морем дрібних артикулів. Однаково затребувані навантажувачі в Україні, Росії та інших країнах.
Основні види підйомно-транспортного обладнання від Forklift Sevice
Механічні візки їздять на двох чи чотирьох колесах. Вони прості за пристроєм. Найчастіше вони оснащені бортиками, отже об’єкти що неспроможні випасти, чи кількома ярусами.
Гідравлічні візки досить різноманітні. Можна знайти моделі, орієнтовані на євростандарт або вантаж нестандартних габаритів, з вилами (областю, куди вантажать продукцію) різної конфігурації, компактні варіанти для вузьких проїздів, всюдихідні – для складного ґрунту. По-іншому візок називається рохля чи рокла. Основні варіанти конструкції – на ручному чи електричному приводі. У першому випадку необхідно докладати м’язового зусилля, вага вантажу обмежена можливостями оператора. У другому випадку працівник управляє кнопками, стоячи поряд з візком, перебуваючи на спеціальній сходинці або сидінні. У вертикальній площині рохля не працює, тільки горизонтальній.
Вилкові навантажувачі переміщують об’єкти в обох напрямках, але спеціалізуються на палетах. Це потужна, стійка машина з електромотором або двигуном внутрішнього згоряння та кабіною для персоналу.
Штабелери досить компактні та юркі, живляться зазвичай від акумулятора, також зустрічаються ручні або з електроприводом. Головна особливість – вертикальне рух вил, що дозволяє складати продукцію штабелями чи стелажі. Однак провезти на такому апараті товар також можна.
Річтраки дуже продуктивні та універсальні. Вони допускають маніпуляції у всіх напрямках, з високим ступенем точності.
Підйомні столи мають пласку платформу, яка завдяки гідравлічному пресу піднімається на висоту до 5 метрів.
На що орієнтуватися під час виборів?
Насамперед необхідно враховувати вантажопідйомність, продуктивність типу та моделі. Брати занадто потужний агрегат нераціонально, а постійна робота на межі прискорить знос та поломку. Зверніть увагу на відстані: ручний пристрій підійде для маленьких дистанцій, більше 20 метрів проїжджати є сенс на моторі. Також важливо, за яких умов (ґрунт, опади) буде експлуатуватися техніка для складів. Наприклад, витяг з ДВЗ непридатний для роботи в приміщенні, оскільки отруює повітря.