Система опалення приватного будинку покликана забезпечити комфортну експлуатацію приміщення в холодний період року.
Вона може мати різну форму, спосіб циркуляції теплоносія, тиск, але завжди її основою є опалювальний котел. Саме це обладнання перетворює використовуваний енергоресурс в теплову енергію. З точки зору економічної доцільності на сьогоднішній день одним із найбільш ефективних видів опалювальної техніки є саме твердопаливні котли. Використання їх в якості основного джерела отримання теплової енергії забезпечує не тільки низьку собівартість одиниці тепла, але й високу диверсифікацію палива та повну енергонезалежність. А купити недорогий та якісний твердопаливний котел ви зможете за посиланням – https://eccoterm.com.ua/klasichni-tverdopalivni-kotli. На сайті підібрані найпопулярніші моделі з можливість сортування за брендом та технічними характеристиками.
Твердопаливним називають опалювальний котел, який в якості енергоресурсу використовує тверде паливо (дрова, вугілля, торф, солома, паливні брикети). Його конструкція досить проста. Основою є зварний корпус з листового металу з подвійною стінкою в середині якої циркулює теплоносій. Корпус розділений на окремі зони для забезпечення виконання окремих технологічних процесів. Це камера згорання, теплообмінник та зольне відділення. Ефективність роботи залежить від двох факторів: якості спалення енергоресурсу в камері згорання та передачі тепла від нагрітих димових газів через теплообмінник до теплоносія. Відповідно при виборі гарної моделі для використання в приватному будинку доцільно буде звернути увагу на виконання саме цих елементів конструкції.
Управління роботою твердопаливного котла може бути реалізоване за допомогою механічного регулятора або електронного програматора. Перший варіант повністю не залежить від наявності електричної енергії. Другий же більш сучасний. Дозволяє управляти роботою не лише котла, а й супутнього обладнання.
Переваги твердопаливного котла:
- Низька ціна енергоресурсу, що використовується.
- Широкий спектр палива для переробки в теплову енергію.
- Висока ступінь екологічності.
- Можливість організації повністю енергонезалежної системи опалення.
- Довговічність та надійність.
- Виконання функції утилізації.
В залежності від способу переробки твердого палива в теплову енергію виділяють декілька окремих видів. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Вибір виду який підійде якнайкраще залежить від конкретних умов експлуатації.
Основні види твердопаливних котлів:
- Котли традиційної конструкції.
- Котли верхнього горіння.
- Піролізні котли.
- Шахтні котли.
- Пелетні котли.